Infekce močových cest u žen: etiologie a možnosti léčby

Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u žen: etiologie a možnosti léčby

Více o UTI a těhotenství

Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest během těhotenství: příznaky, léčba a běžné otázky

Další informace

Vzhledem k tomu, že děloha během těhotenství roste, může vyvíjet tlak na močový měchýř, což ztěžuje úplné vyprázdnění. (7)

Těhotenství může také ztížit léčbu UTI, což může mít vážné důsledky, včetně pyelonefritidy (když se infekce přesune do ledvin); předčasný porod; nízká porodní váha; a sepse.

Analýza moči a kultivace moči se běžně provádějí při počáteční prenatální návštěvě na vyšetření UTI, ale pokud jste těhotná a máte podezření, že můžete mít infekci, rychle vyhledejte lékařskou pomoc. (8)

Fyzické změny podněcují infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest během menopauzy

Častý pohlavní styk je jedním z největších rizikových faktorů UTI pro mladší ženy. U žen v menopauze jsou však hlavními viníky fyzické změny, jako je ztenčení vaginální tkáně, potíže s úplným vyprázdněním močového měchýře, inkontinence a prolaps pánevních orgánů. (Prolaps je, když pánevní orgán, jako močový měchýř, klesá a tlačí na stěny pochvy.)

Během menopauzy navíc tělo produkuje méně estrogenu, což je hormon, který – kromě jiných funkcí – pomáhá udržovat zdravé hladiny bakterií ve výstelce močového měchýře a močové trubice. Vaginální estrogenové krémy mohou obnovit normální bakteriální rovnováhu v pochvě, a tím pomoci odvrátit opakující se infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. (9)

Nejoblíbenější v oblasti zdraví moči

7 Překvapivé rizikové faktory pro infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest

Může pití jablečného octa pomoci zbavit se UTI?

Mohou éterické oleje pomoci bezpečně se zbavit UTI?

Problémy s močovým měchýřem mohou narušit váš sexuální život, navrhuje studie

Jak se diagnostikuje infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)?

Zavolejte nebo navštivte svého praktického lékaře nebo pohotovostní službu, jakmile máte podezření na UTI. Tam dostanete analýzu moči, která zahrnuje screening vzorku moči na bakterie a krvinky.

Aby byl zajištěn čistý vzorek moči, lékař vám pravděpodobně nechá předem vyčistit oblast genitálií speciálním ubrouskem a požádá vás, abyste provedli střední odběr moči.

Pokud je diagnostikována UTI, budete léčeni antibiotiky. (10) Je důležité si uvědomit, že dochází k falešně negativním výsledkům a že téměř všechny ženy, které mají typické příznaky UTI a negativní kulturu moči, ve skutečnosti mají UTI. (11)

Pokud jste měli předchozí UTI, váš poskytovatel zdravotní péče se podívá na předchozí kultury (za předpokladu, že byly provedeny), aby zjistil, jaké bakterie byly nalezeny, pokud existují a jaká antibiotika byla použita; toto často vede terapii u rekurentních UTI.

Další informace o diagnostice infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Prognóza infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Většinu infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest lze zvládnout antibiotiky. Někteří lidé mají chronické UTI, což znamená, že se infekce opakuje. Pokud tomu tak je, možná budete potřebovat silnější antibiotika nebo je budete muset užívat déle. (12) Těžké infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest mohou vyžadovat hospitalizaci a nitrožilní podávání antibiotik. (13)

Trvání infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Jakmile léčba začne, příznaky jednoduchých infekcí močového měchýře obvykle odezní do jednoho až dvou dnů, i když budete muset pokračovat v užívání jakéhokoli cyklu antibiotik, jak je předepsáno. Pokud je infekce komplikovaná a rozšířila se do ledvin, může zmizení metformin prevent gestational diabetes příznaků trvat týden nebo déle. (12)

Možnosti léčby a medikace pro infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest

UTI jsou léčeny antibiotiky a někdy i dalšími léky k úlevě od bolesti. Zatímco betapace afib antibiotika jsou stále považována za zlatý standard léčby UTI, existují některé domácí prostředky, které můžete také použít ke zmírnění příznaků.

Možnosti léčby

Antibiotika jsou první linií léčby infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. Zatímco betapace afib většina infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest je považována za jednoduchou nebo nekomplikovanou infekci močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest, podrobnosti o tom, která antibiotika jsou předepsána – a na jak dlouho – závisí na faktorech, jako je typ bakterií detekovaných ve vaší moči a vaše současné zdraví.

Pokud jste byli v minulosti léčeni na UTI, může vám lékař příště doporučit infekci jiným antibiotikem. Důvodem je, že některé druhy bakterií, které způsobují UTI, se staly rezistentními vůči určitým antibiotikům.

Alternativní a komplementární terapie

Příbuzný

8 domácích prostředků pro příznaky infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Další informace

Kromě antibiotik mnoho lidí hledá přírodní, domácí prostředky na pomoc UTI. Vyhřívací podložka může zmírnit tlak a bolest a doporučuje se nosit volné bavlněné oblečení. U osob s opakujícími se infekcemi močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest může pomoci úprava určitých návyků: Vyberte si výrobky osobní péče bez vůně, abyste snížili riziko podráždění, a omezte potraviny, které mohou dráždit močový měchýř-kofein, alkohol, kořeněná jídla, surovou cibuli, citrusové plody, sycené nápoje a umělá sladidla.

Další informace o léčbě infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest: antibiotika, léky a domácí prostředky

Prevence infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Chcete -li snížit riziko získání UTI, můžete provést několik kroků:

Pijte hodně vody a jiných tekutin, abyste pomohli vypláchnout bakterie. Močte často, nebo zhruba každé dvě až tři hodiny. Pro ženy: Otírejte zepředu dozadu po močení nebo při vyprazdňování. Močte před pohlavním stykem a krátce po něm. Vyhněte se syntetickému spodnímu prádlu, těsným kalhotám a zdržujte se v mokrých tělocvičnách nebo v plavkách. Ačkoli nic z toho nemůže způsobit UTI, tyto zvyky mohou zvýšit šíření bakterií. Vyvarujte se vaginálních deodorantů, sprch, prášků a dalších potenciálně dráždivých ženských produktů. Použijte jiný způsob antikoncepce než membránu, spermicid nebo nemazané kondomy.

Pro ty, kteří mají časté UTI, může při prevenci pomoci řízení rizikových faktorů

U některých lidí se infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest vrací znovu a znovu. Zvláště ženy pravděpodobně mají opakující se UTI. Zatímco betapace afib recidiva se obvykle vyvíjí do tří měsíců od původní infekce, více než dva během šesti měsíců (nebo tři nebo více do jednoho roku) se technicky považuje za recidivu.

Kromě opatření a domácích strategií, které pomáhají předcházet infekcím močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest, se někdy antibiotika používají jako preventivní opatření pro osoby s častými recidivami UTI.

Řízení rizikových faktorů – udržováním dobré hygieny, jako je otírání žen zepředu dozadu a vyhýbání se spermicidům – může snížit pravděpodobnost opakovaných infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest.

Další informace o prevenci infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Tipy redakce

Spojení mezi UTI a sexem

Pijte více vody, získejte méně UTI

Potraviny, které byste neměli jíst při léčbě UTI

MS a UTI: Čtení psaní na zdi koupelny

Komplikace infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI)

Opožděná léčba UTI může vést ke komplikacím. Většina UTI nezpůsobí trvalé poškození, pokud jsou rychle léčeny. Pokud se však neléčí, UTI mohou vést ke komplikacím, které zahrnují:

Opakující se infekce Trvalé poškození ledvin Zúžení močové trubice u mužů Potenciálně život ohrožující infekce zvaná sepse, zvláště když jsou infikovány ledviny (tzv. Urosepsis) (3)

Výzkum a statistika: Kdo dostane infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest?

Ve Spojených státech vede UTI k zhruba 10 milionům návštěv lékařské ordinace ročně. how much does aciphex cost without insurance (14) Lidé v jakémkoli věku mohou dostat UTI, ačkoli nejčastěji postihuje ženy. Podle Národního ústavu pro diabetes a zažívací a ledvinové choroby se 40 až 60 procent žen během svého života vyvine UTI. (15)

Podle Americké urologické asociace bude mít dvanáct procent mužů během života příznaky alespoň jednoho UTI. (16) I když jsou infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u mladých mužů neobvyklé, riziko infekce se zvyšuje s věkem, zejména u mužů starších 50 let.

Ženy jsou z anatomických důvodů vystaveny většímu riziku infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest: Ženy mají kratší močovou trubici než muži a jejich močová trubice je blíže k řitnímu otvoru, což znamená, že bakterie, které tam žijí, nemusí cestovat daleko, aby infikovaly močový měchýř. (15)

U dětí jsou infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest běžné a také se vyskytují častěji u dívek než u chlapců. Asi 3 procenta dívek a 1 procento chlapců budou mít UTI do 11 let. (17)

Chronické a opakující se UTI

Přibližně 30 až 44 procent žen, které dostanou UTI, zažije recidivu do šesti měsíců. (18) Opakující se UTI nejsou u mužů tak časté jako u žen a v mnoha případech mají muži s rekurentními UTI nějaký typ obstrukce moči.

SOUVISEJÍCÍ: Chronické a opakující se UTI

Související podmínky a příčiny UTI

Existuje řada zdravotních stavů, které sdílejí některé příznaky s infekcemi močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest, včetně:

Intersticiální cystitida

Pohlavně přenosné cephalexin used for urinary tract infections choroby (STD)

Genitální opar

Následující podmínky vás mohou zvýšit náchylnost k rozvoji UTI a zvýšit závažnost příznaků:

Diabetes typu 2

Ledvinové kameny

A mít UTI může zvýšit riziko muže pro benigní hyperplazii prostaty (BPH).

Zdroje, které milujeme

Prevence, diagnostika a správná léčba infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI) může být zdrcující. Zde je několik dalších zdrojů informací a podpory, které mohou pomoci.

Oblíbené organizace pro základní informace o UTI

Urology Care Foundation (UCF)

Milujeme nadaci přátelskou k pacientům na webových stránkách Americké urologické asociace. Zde najdete spoustu podpůrných a vzdělávacích zdrojů pro ty, kteří mají urologické problémy. Naše oblíbená část je, že všechny vaše nezbytné informace mohou přijít přímo do vaší poštovní schránky: UCF nabízí bezplatné předplatné časopisu UrologyHealth Extra.

MedlinePlus

Toto přehledné informační středisko provozuje Národní institut zdraví a poskytuje informace o infekcích močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest z Národní lékařské knihovny. Zvláště se nám líbí, že můžete snadno najít nejnovější publikovaný výzkum UTI a že existuje rychlý odkaz na aktuální klinické studie pro ty, kteří mají zájem.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)

CDC je důvěryhodným zdrojem pro autory a editory časopisu Everyday Health díky jejich oddanosti vědeckému výzkumu a podávání zpráv. To, co dělá z CDC obzvláště užitečný zdroj informací o infekcích močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest, je skutečnost, že jejich antibiotika a pokyny k léčbě UTI jsou vždy aktuální.

Oblíbené stránky k vyhledání dokumentů

Společnost žen v urologii (SWIU)

SWIU je o podpoře ženských urologů a urologických problémech, které ženy ovlivňují. (V současné době existuje téměř 1 000 členů, včetně ženských urologů a výzkumných pracovníků s certifikací rady.) Jednou z našich oblíbených výhod SWIU je jejich prohledávatelná databáze pro potenciální pacienty, aby našli místní urologku.

Urology Care Foundation (UCF)

UCF je vynikajícím zdrojem informací o celkovém zdravotním stavu moči a nabízí také nástroj, který potenciálním pacientům pomůže najít urologa v jejich blízkosti. Můžete vyhledávat podle PSČ, vzdálenosti a prostřednictvím osmi močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes specialit, včetně dětské urologie.

Oblíbený web pro podcasty o zdraví moči

Podcast urologické péče

Podcasty nejsou jen pro politiku, smích a záhadné vraždy. Americká urologická asociace má fantastickou, nazvanou příhodně podcast Urology Care Podcast, který pokrývá témata jako mýty o sexuálním zdraví, UTI, rakovina prostaty a další. V současné době je k poslechu více než 140 epizod v rozmezí přibližně 4 minut až 28 minut.

Oblíbený web pro podporu UTI

Živé UTI zdarma

I když je zde spousta dobrých věcí levitra price at costco (například přijímací kvíz, který vás provede obsahem webu), nejlepší částí Live UTI Free je možnost přečíst si příběhy jiných žen o opakujících se infekcích močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest a pokládat jim i ostatním čtenářům otázky – a získejte upřímné, nefiltrované odpovědi.

Další informace o dalších zdrojích a podpoře infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest

Redakční zdroje a ověřování faktů

Infekce močového ústrojí. MedlinePlus. 8. srpna 2016. Weinberg GA. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI) u dětí. Profesionální verze manuálu Merck. Březen 2020. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI). Klinika Mayo. 30. ledna 2019. thuoc methotrexate 2.5 mg tablet Flores-Mireles AL, Walker JN, Caparon M, Hultgren SJ. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest: epidemiologie, mechanismy infekce a možnosti léčby. Nature recenze mikrobiologie. Duben 2015. Infekce ledvin (pyelonefritida). Národní institut pro diabetes a zažívací a ledvinové choroby. (NIDDK) Minardi D, D’Anzeo G, Cantoro D a kol. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u žen: etiologie a možnosti léčby. International Journal of General Medicine. Duben 2011. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest během těhotenství. Americká těhotenská asociace. Friel LA. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest v těhotenství. Profesionální verze manuálu Merck. Duben 2020. Ricciotti H. Už ne! – Když UTI ve středním věku nepřestanou. Harvard Health Publishing. 25. září 2015. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. Úřad pro zdraví žen, americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb. 27. dubna 2018. Heytens S, De Sutter A, Coorevits L, et al. Ženy s příznaky infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest, ale s negativní kulturou moči: Kvantifikace Escherichia coli na bázi PCR ve většině případů navrhuje infekci. Klinická mikrobiologie a infekce. Září 2017. Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u dospělých. can i buy cialis without prescriptio MedlinePlus. 28. června 2018. Diagnostika infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. Klinika Mayo. 30. ledna 2019. thuoc methotrexate 2.5 mg tablet Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. Národní nadace pro ledviny. Infekce močového měchýře (UTI) u dospělých. can i buy cialis without prescriptio NIDDK. Co je infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u dospělých? Nadace pro urologickou péči. Duben 2019. thuoc methotrexate 2.5 mg tablet Detekce infekcí močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest. Zdravé děti. org. 21. listopadu 2015. Časté otázky o opakujících se infekcích močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest u žen. Americký rodinný lékař. 1. dubna 2016. Zobrazit méně

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest

Hormonální terapie může zabránit UTI u žen po menopauze

Léčba hormonální terapií (HT) může pomoci předcházet infekcím močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest (UTI) u starších žen, naznačuje výzkum.

Od Meryl Davids Landau 23. července 2020

Příčiny a rizikové faktory UTI

K infekcím močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest dochází, když škodlivé bakterie vstupují do močové trubice – trubice, která odvádí moč z těla. Rizikové faktory UTI se mohou mezi nimi lišit. . .

Od Lindsey Konkel, 30. března 2020

Mohou éterické oleje pomoci bezpečně se zbavit UTI?

Zjistěte, jak aromaterapie může pomoci vyléčit vaše infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest.

Od Meryl Davids Landau, 25. března 2020

Průvodce rodičů k UTI u dětí: příznaky, diagnostika, léčba a další

Příčiny UTI jsou u dospělých a dětí stejné, ale příznaky a léčba se liší.  

Od Holly Pevzner 23. března 2020

Může pití jablečného octa pomoci zbavit se UTI?

Některé přírodní prostředky jsou skvělé pro UTI. Jablečný ocet mezi ně nepatří.

Od Lindsey Konkel, 18. března 2020

Infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest během těhotenství: příznaky, léčba a běžné otázky

Fyzické a hormonální změny, ke kterým dochází během těhotenství, zvyšují šanci ženy na rozvoj UTI.

Od Holly Pevzner 16. března 2020

Vegetariánská strava spojená se sníženým rizikem infekce močových clio betnovate crema para sirve metformin prevent gestational diabetes cest

Strava s více ovocem a zeleninou a menším množstvím masa by mohla omezit přítomnost škodlivých bakterií, které způsobují UTI, naznačuje výzkum.

Category: